Koupě pořízení  štěňátka 


Položme si pár otázek :

 Proč vlastně chci pejska ?

 Dokážu ho vychovávat a věnovat se mu ?

 Budu na něj mít čas ?

 Kdo s ním bude chodit ven ?

 Mám na to?


Zdají se Vám otázky absurdní ? Věřte nejsou. 
Proč si lidé pořizují pejsky, protože chtějí mít parťáka s kterým budou sdílet část svého života. ANO ,to je pravý důvod. Pokud si ovšem odpovíte jinak, pak raději pejska nepořizujte.
Věřte, že jestli pejska potřebujete jako výstřelek módy, budete nešťastný a pejsek dvojnásob, dopadne to tím,že se ho budete chtít zbavit, jelikož žádnou vazbu mezi sebou mít nebudete mít.
S tímto případem jsem se setkala několikrát, a dokonce jsem musela řešit odejmutí štěňátka z této rodiny.

Když štěňátko přijde do nového domova, celá rodina je z něho nadšená , ikdyž tento malý tvoreček něco provede, tak se mu to promine, přeci nebudu hubovat tak bezbranného tvorečka. Ano,, umí udělat očíčka a vy mu vše prominete. NE NE, každé malé štěňátko potřebuje zdravou výchovu a věnovat se mu, aby bylo socializované a vychované. To zabere dost času a někdy i dost nervů,ale odplata za váš čas a lásku bude daleko větší než si vůbec dovedete představit.
Otázkou mám na to, nemyslím jen pořizovací cenu a můžete si myslet, že Vám podsouvám, že jste finančně na tom špatně, ne to bych si nedovolila, chtěla jsem tím říci, že pořizovací cenou to začíná  a nekončí. Je tu veterina,krmení,pamlsky, hračky, možná oblečky , poplatky atd., proto zmiňuji finance.


Máte-li jasno, pak vybírejte s rozumem, udělejte si sami obrázek o daném chovateli, vy rozhodujete o svém budoucím parťákovi. 

Bohužel u některých chovatelů nejsou štěňátka odchovávaná v dění rodiny, ale mimo, v jiné místnosti, či někde mimo dům.

Neukáží Vám rodiče, a začnou Vám mnohonásobně odůvodňovat proč koupit od nich. Je to jen na Vás.

Na vás je, jestli podepisujete smlouvu s mnoha omezeními  nebo dokonce, že se nesmíte rozhodovat sami o svém štěněti. Což je nový ,,sport,, u novodobých chovatelů, kteří tvrdí, že mají po dlouhé době štěňata, ale každý rok odchovávají na jiné jméno pod stejnou chovatelskou stanicí. Informují o různých zdravotních testech,ale žádné veřejně nezdokumentovali. Prohlašují se za milovníky rasy, ale chovají x plemen psích i kočičích.

Ano, i s těmito se můžete setkat a setkáte.

Podívejte se a oslovte majitele štěňátek a ptejte se , jak se chovatel k nim chová, jak jim pomáhá či co pro něho znamená jeho odchov....na tom bych dost zakládala,kdo opravdu má štěně od chovatele a jeho názor...............

Dále mě zajímá co my chovatel nabízí  .......  Máte nějakou písemnou záruku ..... Smlouvu ...... Uvedení ceny .

V budoucnu, komunikace s chovatelem ...... , nápomoc ..... , možnost hlídání ......, 

NEBO SE JEDNÁ JEN O PRODEJ A NAZDAR! To poznáte hned, všichni jsou špatné jen já já já, kupte si zítra nebude.     UTÍKEJTE PRYČ !!!!!!  Vy si udělejte úsudek, vy budete po dobu min. 15 let mít štěňátko z daného chovu.

Dokonce jsem se setkala s tím, že pokud si chcete dovést štěně, že děláte špatně, to ale není pravda, pokud si prověříte zahraničního chovatele a podaří se Vám pořídit i jinou krevní linii, pak je to jen dobře, protože to prospěje v chovu daného plemene.

Před pár lety, jsem si sama vybírala štěňátko a setkala jsem se dokonce s chovatelem, který si dělal monopol na chov a nikdo jiný než on údajně neexistuje. Smlouva, která Vás skoro neopravňuje k ničemu. Pokud se lišíte , budete obviněn z čehokoliv. 

ANO, jsem jiná, záleží mě, kde bude moje štěňátko, poskytuji smlouvu s garancí a nechávám Vás rozhodovat zda-li chcete mazlíčka, nebo chodit na výstavy či sportovat. Pro mě je prvořadé, aby se štěňátko mělo dobře, vy jste ho milovali a starali se o něj jak nejlépe umíte.

Ano, jsem jiná, že nechceme na Vás přemrštěnou částku. 

Ano, jsem jiná, jelikož Vám doporučím místo sebe i jiné chovatele, a to ať tady v ČR nebo zahraničí.

Mnoho z Vás mi volá a chtějí první informace, jak se vůbec o štěně postarat, ač štěně od nás nemáte, i tak Vám ráda poskytnu radu či pomoc pokud ji zvládám či vím.


Co více Vám popřát, ať Vám Váš psí miláček dělá radost .